Kovo 19d. [Trečiadienis]

Šiandien vėl pramiegu darbą, piknaudžiauju padėtim. Atsibundu nuo tylos. Valties motoras neburzgia, jokio Kapitono krebždesio. Kažkas atsitiko, gal antis į straigtą įstrigo… Tylu, ramu. Galvoju, Kapitonas išėjo gamton, na žinot reikalo. Apsirengiu ir pats išlendu laukan. Atsiduriu Waldeno miške, apie kurį Toras rašė. Bet po akimirkos man pasirodo, kad perdaug jau civilizuotas jis, kad būtų Šervudo giria. Žiū, o gi Kapitonas darbuojasi prie akveduko, tik ne romėnų statyto, valo kanalą, traukia šakas laukan, kaip tikras antibebras. O paukščiukai sau čiulba, mes gamtos prieglobstyj, Dievo užantyj – tikra Nirvana.

Dievo paunksmėj - plebejus.com

Dievo paunksmėj – plebejus.com

Valtys Paunksmėje - plebejus.com

Valtys Paunksmėje – plebejus.com

Vandens Miško Takas - plebejus.com

Vandens Miško Takas – plebejus.com

Akvedukas / Aqueduct in England - plebejus.com

Akvedukas / Aqueduct in England – plebejus.com

Kapitonas - plebejus.com

Kapitonas – plebejus.com

Užlipam ant to akveduko, kad pamatytumėm visą panoramą, o tenais mašinos zuja, dūzgia lyg pamišę tranai, lėkdami į savo avilius, tempdami krovinius. Nusileidžiam žemyn, sutinkam praplaukiančią valtį skambiu pavadinimu “TOPERU”. Savo makaulėj greit išsiverčiu – “Į Peru”. Nieko sau pavadinimas – kolosalus, o gal net ir utopinis šūkis! Paklausiu savininko jo karavelės reikšmės ir šis man atsako, kad tai jo vaikų vardai: Tom, Peter ir Ruth (lietuviškai tas būtų – Tomas, Petras ir Rūta, hebrajų kalba tas pats).

Sumeistrauju “šikarnus” pusrytėlius – sumuštinukus. Juoda ruginė vokiška duona, niekad mums neatsos “Bočių”, bet vistiek burnoj sukuria Tėvynės mažą iliuziją. O po to seka internacionaliniai ingredientai – prancūziškas ožkų sūris, graikiškoji feta, vynuogės iš šiltų pietų kraštų, galbūt skintos tautiečių draugų ir Popajaus žolė, kurs ją kišo pypkon. Gaminama ir serviruojama viskas skambant Hendelio “Vandens muzikai” lyg XVIII amželyj.

Oras idealus!!! – deklaruoja kapitonas ir jis, be jokios abejonės, absoliučiai teisus. Juk saulė šviečia! Nes ir mūsų gimtojo “kaimo” radijas nuolatos praneša, kad saulė šviečia visiems 🙂

Plaukiame mišku, regiu siurelistinį vaizdą kaip pigiuose amerikietiškuose siaubo filmuose, tik skirtumas tas, kad prieš akis – realybė, o ne plazminis ekranas. Pakanalėj grimzdanti mirus valtis, šalia pašiūrė, kurioj blizgėte blizga 30-tųjų automobilis ir šalia vaizdą gadina žalias mikroautobusas iš mūsų epochos. O aplinkui nė gyvos dvasios, nė dūmelis nerūksta. Saugus gamtos prieglobstis, o kas ten furgone vyksta velniai žino – verdama naminė kaip Lietuvoj ar amfetaminas kaip Amerikoj, aliuzija į Breaking Bad (kaip lietuviai sako – “Bręstantis Blogis”). Vis plaukiame ir savo kelyj nesutinkam jokių žmogystų. Štilis tęsiasi, kol nepriplaukiam mažo miestelio, kur prie tilto ramiam sodelyj įsitaisęs sodinis nykštukas, tolimas “Amelijos iš Mortmartro” giminaitis. Tik šis nykštukas – sėslusis, su tipine šypsena, mums mojuojantis. Prasideda civilizacijos oazė, tad pradedu darbuotis fotoaparatu – pyškinu, kaip anglai pasakytų, šaudau [shooting – šūting] kanale prisišvartavusias valtis su nuostabiais vardais.  Pro akis nepraslysta: “Calm Down” – Nusiramink, “Chill Out”, kas mūsiškai reikštų “Atsipalaidavimą”, “No Problem” – nereikia net versti. Žinoma sutinku ir klasikinius pavadinimus, kaip “Peter & Ann” – “Petras ir Ona” šeimyninis duetas, vos ne Kazlauskai, tik be Livetos, o su Onyte. Valties vardas turbūt nemažai pasako ir apie patį  šeimininką.

Valčių pavadinimai / Narrowboat names - plebejus.com

Valčių pavadinimai / Narrowboat names – plebejus.com

Namelis prie vandens kanalo - House near the water canal - plebejus.com

Namelis prie vandens kanalo – House near the water canal – plebejus.com

Arti prarajos valtis - plebejus.com

Arti prarajos valtis – plebejus.com

Laukinės žasys - plebejus.com

Laukinės žasys – plebejus.com

Palinkęs medis - plebejus.com

Palinkęs medis – plebejus.com

Be problemų valtis - no problem narrowboat - plebejus.com

Be problemų valtis – no problem narrowboat – plebejus.com

Tiltukas - plebejus.com

Tiltukas – plebejus.com

Baro lauko reklama - Full Menu All Day Pub - plebejeus.com

Baro lauko reklama – Full Menu All Day Pub – plebejeus.com

The Boat Inn - plebejus.com

The Boat Inn – plebejus.com

Kelionė siaurąja valtimi Anglijoje - plebejus.com

Kelionė siaurąja valtimi Anglijoje – plebejus.com

Mano kūnas atsipalaidavęs, jaučia jaučia kūno galią - plebejus.com

Mano kūnas atsipalaidavęs, jaučia jaučia kūno galią – plebejus.com

Ateina pietų metas ir valties Jamie Oliveris leidžiasi į triumą. Laikas užkurti Rojaus virtuvę, ne į Gordiną Ramzajų gi lygiuojuos. Šį kartą vėl kultūras miksuoju. “Bliūde” drybso vakarykštė pasta mylimosios Italijos dukra. Nutariau ją sukergt su Mexicano Don Tortilia. Taip gimė bendras jų vaikas Pasta Burita. Ištepu Tortilijos kūną grietine ir garstyčiom, užberiu vitaminine bomba špinatų, šviežiai kapotų lapų. Įkaitinu italę pastą, pakloju ją ant tortilijos kūno, apiberdamas čili pipirų pudra. Suvynioju balandėlius ir procesas pradeda kaisti, ne lovoj, o keptuvėj.

Avys pievoje - plebejus.com

Avys pievoje – plebejus.com

Don Tortilia ir Sinjorita Pasta - plebejus.com

Don Tortilia ir Sinjorita Pasta – plebejus.com

Pastos Buritos gimimas - plebejus.com

Pastos Buritos gimimas – plebejus.com

Kapitonas, karts nuo karto užkanda mišrūninio pietietiško sumuštinio, nėr kada laiko pietaut aristokratiškai su peiliu ir šakute. Praplaukiam “Senjoro Momento” valtį, kuris besąs dainius t.y. dainų rašytojas, mat ant valties tai oficialiai afišuoja.

Ištraukiu raudoną cd iš savo kelioninio filmų-muzikos aplankalo. Įkišu magnetolan ir Kapitonas tiesiog pablūsta, šiaip jis ramus bičas gyvenime, jam nurauną stogą, išgirdus “Vaikystės stogą”. Prasideda mano A.M. advokatavimas. Be šio muzikinio gurų, lietuviškojo Lennono, muzikinis šou biznis nežinia koks būtų. Ne kiekvienas “celofanas” žino iš kur Selas išlindo, naktinės pisonos ir lemonadinis džiaugmsas gal tebūtų likę Pašilų, Fabų ar kito rajono kabako meistrais.

R-5039391-1383761244-6711.jpeg

O gamta trenkia gaivuma! Stiprus miško kvapas kvepia lyg automobilio sintetinė eglutė, bet tai natūralu ir malonu atbukusiai metropolio snobo nosiai. Raudonstriukė moteriškė su spanieliumi kontaktuoja su atplaukiančia valtimi. O mes nešami vandens toliau sau plūdinam į pietus. Ir gvildenam globalias problemas – nuo Anglijos nacionalinio didvyrio Nelsono, ne Mandelos, o Horacijaus iki Brazilijos maštabų.

Priplaukiam, kaip toj pasakoj kryžkelę, ir nežinom kur plaukti, kuris vandens kelias? Trumpas apsižvalgymas ir mūsų jau laukia “Nemažasis Išbandymas” – 21 šliuzas. Kryptis Birminghemo. Sulūžta mano elektroninis įkvėpiamasis tabako švirkštas. Jaučiu gręsiančią tabokos abstinenciją.

Kelelis bus nelengvas ir Kapitonas paprašo pagalbos prie kanalo pramogaujančio dviratininko. Mūsų nuostabai jis sutinka padėti. Dviratsistas paprašo visrakčio, kad galėtų atrakinti šliuzus, Kapitonas jį paduodą. O šis nurūksta tolyn. Mano galvoj pradeda kirbėt mintis, ar nebus Kapitonas pasielgęs kaip Buratinas atidavęs auksinį raktelį katinui Bazilijuj. Juk mes be šio rakto žuvę, niekur negalim plaukti, dabar ne valtininkų sezonas, o naujo pas raktininką nepasidarysi ir velniai žino kur artimiausia vandens bazė, kurioj galima tokį daiktą nusipirkti. Bet nugali žmogiškumas – gerasis dviratininkas grįžta su gerom žiniom, kad atrakino keletą lock’ų.