Kovo 16d. [Sekmadienis]

Sekmadienis – dori katalikai eina  bažnyčion, o mes toliau tęsiame savo odisėją. Pagal programą nusimato išbandymų metas – tuneliai.  Pirmąjį Prestono kanalą pereiname lyg per sviestą. Tamsos periodas trunka neilgai ir jau regime šviesą jo gale. Artėjant link išėjimo-išplaukimo, man šis vaizdas  kažkodėl primena didelį burgerį. Gal tai mėsos abstinencijos iššaukta haliciunacija? Juk vegetariauju paskutiniu metu. Kapitonas neprieštaravo, kad pasiimčiau mėsos, jis ne koks tai ortodoksas vegetaras, bet aš pats savo valia nutariu išbandyti šį kelią – neterminuotam laikotarpiui.

Ir štai prieš mus kalnas. N amžių atgal žmonės perskrodė jo vidurius ir išlindo kitoj pusėj, sutrumpindami anglies vežimo kelius į pietus. Pirmą kartą matome vandens šviesoforą. Mums – raudona. Kapitonas patikrino per sistemą, kad plaukti galėsim po pusvalandžio. Griebiu fotoaparatą ir lekiu medžioti kraštovaizdžio. Aplinkui ruduma – kritę lapai rudenio ir nuogi medžiai apsipinę gebenėmis, bet žolė jau žalia. 

Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Narrowboat - Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Narrowboat – Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Ir štai įplaukiame, kelelis nusimato netrumpas. Tamsuma. Prožektoriaus spindulys kertą tamsą keletą metrų priekin. Dulkės šoka tango aukso kelyj. Klaustrofobikams čia būtų neapsakoma kančia. Ir staiga pist !!! Motoro garsą užgožią nešamo stogo garsas… Trintis tarp stogo ir kanalo skliauto įgauna pagreitį. Baimė, kad nuneš stogą priverčia Kapitoną išjungti variklį ! Bandome atsispirti nuo sienos, viskas veltui. Kovojam nelygioj kovoj su fizikos dėsniais. Papuolėme !!! Turime 20 minučių išsikapanoti, nes kitaip atplauks srautas iš kitos tunelio pusės. Prakaituojame, kol pagaliau randame išeitį – nors ir grandant stogą, siūbuodami galime palengva išjudinti valtį atgal. Pagaliau šviesa vėl akyse, galime atsikvėpti.

Waiting Only Sign - Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

OLYMPUS Waiting Only Sign – Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com CAMERA

Bet koks dar gali būti atokvėpis, kai kelias į Londoną yra tik vienas, būtent pro šitą tunelį. Ir štai prisimenam elementarius fizikos dėsnius, kad mums reikia labiau panardinti valtį, kaip sakant įsimesti balasto. Pakrantėj, pašiūrėj sukrauti kažkokie tai ”balkiai”. Na ką,  mes pradedame juos tempti ir krauti ant valties šonų. Iš gretimo namo išbėga moteris ir sako, kad tai kanalų tresto nuosavybė. Mūsų akcentas, tarsi duoda pagrindą įtarti mus vagyste. Ji siūlo su jais susisiekti ir suderinti  šitą akciją. Mes pažadam tai padaryti. Mūsų veiksmus stebi budri kamera ant baltos namo sienos. Ji susirūpinusi  grįžta į savo žavų namuką. Šiandien sekmadienis – šventa diena ir dar ne sezono metas, tad visi išeiginiauja. Ir mes išplaukiame su nelegaliu kroviniu.

Antras dublis ir vėl meluoja. Palengva judame link tunelio, jau esame tunelyje, bet ir vėl tas pats – valtis negali pralysti pro siaurąjį ruožą. Prakaitas sugrįžta. Ką čia sugalvojus? Staiga išvystame atplaukiančią paskui valtį. Jums čia ne Eurotunelis – dviems neprasilenkti. Valtininkas mums signalizuoja, matyt klaidingai manydamas, kad mes atplaukiame priešais, ne savo laiku ir ne pagal taisykles braudamiesi per tunelį, o mes šaukiam kad esame paprasčiausiai užstrigę. Jam ne motais ir jis staugia mums atgalios : MOVE BACK!!! MOVE BACK!!! YOU MOVE BACK!!! Jam kartojam, apie savo bėdą. Anglų nedžentelmenas mums rėkia: SHIUSH !!! Kas mūsiškai reiškia – UŽSIČIAUPKIT!!! Ir taranuoja mus, kaip nacionalinis britų herojus Nelsonas vargšų ispanų laivą. Tačiau, jo abordažas nepavyksta. Stogas subraška. Ir mes dar labiau įklimpstame. Dabar jau nebėra kur trauktis. Reikia bandyti toliau spaustis, mat kapitonas prieš tai buvo pėsčiomis nupėdinęs į kitą tunelio pusę, susitranzavęs valtelę, praplaukęs pro tunelį ir pamatęs, kad siauroji tunelio dalis yra gana neilga. Vargais negalais išsisiūbuojame ir lėtai atsitraukiame kaip vėžliukai nindzės atatupsti. O dienos šviesoj šaltu žvilgsniu palydime pyktuolį nurūkstantį savo keliais.

Su balastu praslenkame ir kitą tunelį. Pamatome kanalų tresto pašiūrę ir prisišvartuojame. Iškrauname naštą. “Balkis” skaudžiai nuslysta mano blauzda. Sutrenkimas. Ji pasidengia mėlyne ir skausmu, ateinančiams mėnesiams. 

Atplaukiame į  Midllewich’ą, kuris senąja anglų kalba reiškia vidurio kaimą, taip pat turįs sąsajų su druskos miestu. Mat jį įkūrė romėnai, čia užsiimė jos gamyba. Senovės Romos mokslininkas Plinijus Vyresnysis veikale „Gamtos istorija“ teigė, kad kiekvienam kūnui reikia saulės ir druskos, Tačiau, ne jos – Baltosios mirties, kaip pasakytų mūsų dienų sveikuoliai, mes čia atplaukėme. Tai tiesiog mūsų šio vakaro sustojimo taškas.

Industrial canals for narrowboats - Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Industrial canals for narrowboats – Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Industrial canals for narrowboats - Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Industrial canals for narrowboats – Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Super well equipped narrowboat - Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Super well equipped narrowboat – Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Žygiuojame į Tesco [angliš Maximą] – laikas papildyti maisto atsargas. Pasiimame porą penkialitrinių ”bambalių” vandens,  Jis toks pats svarbus, kaip ir prieš daugelį amžių visiems vandens keliautojams. Randame humusą, kuris tampa mūsų kelionės užtepėle pagardinančia sumuštinius. Prigriebiame ir kremo žaizdotom mūsų rankom.

Grįždami pakanalėje sutinkame poną verslininką. Jis mums porina, kad su žmonele kiekvienais metais leidžiasi į kanalinį kruizą. Prasitarė, kad mokąs 500 ”svarovskių”savaitėlą pasiplaukiojimo ir nuvinguriavo link savo plaukiojančių apartamentų, kurie tikrai nepriminė liuksusinės valties…

Swan at night - Gulbė naktį - Tunelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Swan at night – Gulbė naktį – Tunelis – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Jei norite istoriją skaityti nuo pradžių ar nuo kurios kitos dienos, žvilgtelkit:

Valtininko dienoraštis I – “šūdina pradžia, bet gera pabaiga”

Valtininko dienoraštis II – “švinininės kišenės ir perbrinkusios kojos”

Valtininko dienoraštis III – “prisvilęs pirmasis bandymas”.

Valtininko dienoraštis IV – “naujoji pradžia”

Valtininko dienoraštis V – “be elektros”

Valtininko dienoraštis VI – “Lietuvos Nepriklausomybės diena”

Valtininko dienoraštis VII – “išplaukimas”

Valtininko dienoraštis VIII – “lauko tualetas”

Valtininko dienoraštyje IX – “valtis grimzta”

Valtininko dienoraštyje X – “vandens chirurgai”