Jei norite pradėti nuo pirmosios dienos “šūdina pradžia, bet gera pabaiga”, skaitykite Valtininko dienoraštis I, jei nuo antrosios dienos “švininių kišenių ir perbrinkusių kojų”, grįžkite į  Valtininko dienoraštis II. “Prisvilęs pirmasis bandymas” aprašomas Valtininko dienoraštis III. Su “Naująja pradžia” susipažinsite Valtininko dienoraštis IV. “Be elektros” skaitinį rasite Valtininko dienoraštis V. Kaip Lietuvos nepriklausomybės diena švenčiama skaitykite Valtininko dienoraštis VI. “Pagaliau išplaukimas” vaizduojamas Valtininko dienoraštis VII. Apie “gamtos tualetą” skaitykite Valtininko dienoraštis VIII, “Valtis grimzta” Valtininko dienoraštyje IX

Kovo 15. [Šeštadienis]

Savaitgalis,  gaunu leidimą ateiti ”darban” vėliau, tad pasinaudoju privilegija ir išsiridenu iš lovos jau nebe su pirmais saulės spinduliais. Kol drybsojau, Kapitonas atsišvartavo, ”pakėlė bures” ir leidosi vandens keliu. Jis, lyg Don Kichotas, vienui vienas kovojo su šliuzais. Bildesys, o gal sąžinės graužatis, galutinai išspyrė lauk iš lovos jo dešiniąją ranką – Sančo Pančo.

Rytas prasidėjo nelaužomu ritualu – sumuštiniais ir arbatėle, juk plaukiame anglų žeme, ne italų ar prancūzų, kad mauktume kavą. Mes dar ”nesuanglėjome” ir ją geriame natūralią, be pieno. Kapitonas jau suvartojo savo cisterną (sakoma išgėrus atitinkamą kiekį pieno, žmogaus organizmas pradeda jo netoleruoti), na o aš – ”ne pieną gėręs, ne nuo pieno mirsiu”.

vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – autorius: plebejus.com

vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – autorius: plebejus.com

Įplaukiame į Didyjį Mančesterį !!! Ši konglomeracija, kaip ir Londonas sudarytas iš aibės miestų ir miestelių, todėl ir vadinamas Didžiuoju. Judame Stretfordo miestuko apylinkėmis, kuris yra Trafordo dalis. Nei vienas futbolo fanatikas nelieka abejingas išgirdęs Senojo Trafordo (Old Traford) stadiono vardą – dega neapykanta arba karštai meldžiasi šiai Mekai. Būtent Stretforde nuo 1910 metų įsikūrė Raudonųjų Velnių namai –  Manchester United tvirtovė! Kanalas išsišakoja, mes sukam dešinėn, o kairėj, paplaukus truputį, pasilieka stadionas, prie kurio stūkso paminklas United Trejybei – trims šio klubo legendoms. Vienas iš jų sakoma geriausias airių futbolininkas Jurgis Geriausias (George Best) ir nesvarbu, kad jis gimė Šiaurės Airijoj. Aš su juo turiu asmeninių sąskaitų, kiekvienais metais švenčiu jo gimtadienį.

vandens keltuvas - vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

vandens keltuvas – vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – plebejus.com

Paliekam futbolą už nugarų ir judame toliau į pietus ramiu šeštadieniniu ritmu. Vietiniai nerūpestingai mėgaujasi savaitgaliu – vedžiodami savo augintinius ar atžalas; vaikai mums mojuoja, o mes jiems signalizuojam. Šis miestukas įžymus britų roko žvaigždėmis – Morisėjumi iš The Smiths, Ianu Kurčiu (Ian Curtis) iš Joy Division bei Jay Kay iš Jamiroquai. Seni roko mėgėjai žino apie ką kalbu, o jaunimėliui laikas susipažinti su jais, jei apie tokius negirdėjo. Net neabejoju, jie kadaise čia ”čilino” su savo gaujomis ar merginom prie šių vandenų.

namas prie vandens - vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

namas prie vandens – vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – plebejus.com

Po Stretfordo kitas miestukas – Sale. Toks saldus žodis  visiems šopaholikams, veikiantis taip hipnotizuojančiai SALE (ang. IŠPARDAVIMAS). Tačiau šios vietovės pavadinimas kilo iš senosios anglų kalbos žodžio gluosnis. Kur mes plaukiame – mažai čia jų. Staiga pastebime, kad vietiniai greičiau eina pakanale, nei mes plaukiame !!! Įplaukiame į industrinį rajoną, kuris man primena A.Tarkovskio ”Stalkerio” Zoną – aplinkui nei gyvos dvasios, lyg Černobilyj. Mes vos vos judame, Kapitoną aplanko juodos mintys, kad varikliui amen. Patikriname tilerį, o tenai visokio brudo prisivėlę. Pakaitomis kišame rankas šaltan vandenin ir pjaustom virtuviniu peiliu šiukšles, lyg chirurgai. Po šios operacijos mūsų ”Antytė” vėl atgyja ir šauna pirmyn visu pajėgumu.

vandens tiltas - vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

vandens tiltas – vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – plebejus.com

vandens tiltas prie Burton Bridge - vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

vandens tiltas prie Burton Bridge – vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – plebejus.com

vandens bokštas prie Burton Bridge - vandens chirurgai - Valtininko Dienoraštis - plebejus.com

vandens bokštas prie Burton Bridge – vandens chirurgai – Valtininko Dienoraštis – plebejus.com

Kelionę baigiame, pagal britų klasifikaciją dideliame kaime Lymm’e su daugiau nei 10 000 galvų, Dieną vainikuoja paprasta kaip trys kapeikos studentiška vakarienė – žuvis, makaronai ir salotos. Tiesa mes sulaužėme britišką tradiciją, Britanijoj penktadienis yra žuviadienis. Savaitgalis ir mūsų mažoji komanda jį kukliai paminėjo su truputėliu alaus ir sidro. Aš įkaliau pora butelaičių vietinio sidro,  o Kapitonas mėgavosi alkoholiniu imbieriniu alumi. Dar visai neseniai šis alus britų salose buvo bealkoholinis 🙂 Nesuprantama, kaip jis iš viso prieš tai vadinosi ir dar tebevadinamas alumi? Juk vynuogių sulčių, mes gi nevadiname vynu…

Kitos dienos nuotykiai jau netrukus ..

Jei norite istoriją skaityti nuo pradžių, žvilgtelkit “šūdina pradžia, bet gera pabaiga” Valtininko dienoraštis I, “švinininų kišenių ir perbrinkusių kojų” istorija nupasakota Valtininko dienoraštis II. “Prisvilusį pirmąjį bandymą” išvysite Valtininko dienoraštis III. “Naujoji pradžia” randama Valtininko dienoraštis IV, “be elektros” – Valtininko dienoraštis V. Apie Lietuvos Nepriklausomybės dienos šventimą skaitykite Valtininko dienoraštis VI. “Išplaukimas” vaizduojamas Valtininko dienoraštis VII, “lauko tualeto” ypatumai aprašyti Valtininko dienoraštis VIII ir “Valtis grimzta” Valtininko dienoraštyje IX.