Jei norite pradėti nuo pirmosios dienos “šūdina pradžia, bet gera pabaiga”, skaitykite Valtininko dienoraštis I, jei nuo antrosios dienos “švinininų kišenių ir perbrinkusių kojų”, grįžkite į Valtininko dienoraštis II. “Prisvilęs pirmasis bandymas” aprašomas Valtininko dienoraštis III. Su “Naująja pradžia” susipažinsite Valtininko dienoraštis IV. “Be elektros” skaitinį rasite Valtininko dienoraštis V. Kaip Lietuvos nepriklausomybės diena buvo švenčiama skaitykite Valtininko dienoraštis VI

Gero vėjo mums

Kol drybsau lovoje, Kapitonas bildinėja po valtį. Pasirodo Mesijas – pražuvėlis elektrikas. Jie kartu su Jusčiu išlėkia pirkti akumuliatoriaus. Tuo metu įkalu arbatos ir morališkai ruošiuosi išplaukimui. Per ilgai mes užsibuvome toje prieplaukoje, dvi ilgas dieneles nesuskaičiuojamų, nenuplauktų n mylių marias.

Meistras pajungia akumuliatorių, motoras suriaujomia – olia ir mes jau “ready to go”. Kapitonas sumoka geradariui 20 “svarainių” už valandą darbo bei konsultacijas. Atsišvartuojame, paskutinę minutę įdedu kaimynui Deniui elektrinį virdulį jo valtin. Išlaviruojame iš aplinkinių valčių apsupties, sukeldami dumblo ratilus – juk “Didžioji Antis” čia buvo užsiperėjusi visą mėnesį. Atsisveikindami pamojuojam lenkei/ukrainietei ir kitiems geriesiems kaimynams. Jie palinki mums gero vėjo!

dumblas - Valtininko dienoraštis - autorius: plebejus.com

dumblas – Valtininko dienoraštis – “pagaliau išplaukimas” – plebejus.com

Išplaukimas vėl nukeliamas?

Ir… staiga Kapitonas pajaučia, kad šturvalas jo neklauso – lyg koks ožys nenori suktis kairėn. Plūduriuojame vietoje. Numetame lynus kaimynėliams ir jie mus pritraukia prie kranto. Prisimename buvusius šeimininkus ir suprantame, kad jie prastai atliko remonto darbus. Justis išbėga ieškoti meistrelio. Mūsų Mesijas dar neišgaravęs ir pasiruošęs vėl padėti. Šį kartą jam tenka išsitepti rankas, kad sutvarkytų vairo jungtį. Už penkiolikos minučių vargo meistrelis vėl užsiprašo savo standartinę kainą – 20 “karalienių”. Gera būti meistru.

uostelis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

uostelis – Valtininko dienoraštis – “pagaliau išplaukimas – autorius: plebejus.com

Kapitonas prieplaukos degalinėje užpila degalų ir mes pagaliau išparpliame į savo Didžiają Kelionę. Nuostabus oras lydi mus. Danguje čirpia kažkokie paukšteliai, o kanale “aukštyn papais” plaukia negyvi karveliai. Iriamės per plūduriuojančias pavienes šiukšles – artėjame prie civilizacijos. Ir štai mes vėl Bernlyje.

šiukšlės vandenyje - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

šiukšlės vandenyje – Valtininko dienoraštis – “pagaliau išplaukimas” – autorius: plebejus.com

Ačiū Dievui kanalas jau atidarytas

Lėtai praplaukiame užkerėtajį tiltą, kurio prieigose vis pluša statybininkai, ekskavatoriais stumdydami žemių krūvas, sutvirtindami pylimą, ant kurio vėl iškils nauja siena. Senoji išgriuvo ir tai buvo priežastis perkirpti laikinai šia vandens arteriją. Tai ne nacionalinės svarbos projektas, kad būtų kur skubėti kaip kadais XIX amžiuje, kuomet čia buvo pati didžiausia medvilnės audinių gamykla pasaulyje.

belangis pastatas - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

belangis pastatas – Valtininko dienoraštis – “pagaliau išplaukimas” – plebejus.com

Saulei nusileidus, vakarop, ir mes “išmetame savo inkarą” Motinos Gamtos prieglobstyje. Priešakyj šviečia Blakburno žiburiai. Aš persikraustau iš savo šaltosios jungos kajutės į kapitono apartamentus. [Kelionės metu buvom sutarę, kad miegosim pakaitomis abiejuose patalpuose]. Labanakt.

dienos pabaiga - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

dienos pabaiga – Valtininko dienoraštis – “pagaliau išplaukimas” – plebejus.com

Po tokio vangaus starto kaip ir norėtųsi tikėti, kad nesėkmės praeityje .. o bet tačiau skaitykite apie tai kitos dienos nuotykiuose.

Jei norite istoriją skaityti nuo pradžių, žvilgtelkit “šūdina pradžia, bet gera pabaiga” Valtininko dienoraštis I, “švinininų kišenių ir perbrinkusių kojų” istorija nupasakota Valtininko dienoraštis II. “Prisvilusį pirmąjį bandymą” išvysite Valtininko dienoraštis III. “Naujoji pradžia” randama Valtininko dienoraštis IV, “be elektros” – Valtininko dienoraštis V. Apie Lietuvos Nepriklausomybės dienos šventimą skaitykite Valtininko dienoraštis VI