Kovo 11. [Antradienis]

Išaušo Kovo 11-toji… Iš savo mantos ištraukiu trispalvę ir su lipnia juosta pritvirtiname ją prie „harpūno“, improvizuoto stiebo, tegu visi kaimynai žino, kas mes tokie – svetimšaliai 🙂 Valtininkai kartais savo namus dabina vėliavomis, parodydami savo nacionalinį identitetą ar gyvenimo būdą. Kanaluose apstu valčių su Anglijos Šv.Jurgio ar piratų Linksmojo Rodžerio – vėliavomis. Netoliese mūsų taip pat gyvena „piratas“. Susukame filmuką – sveikinimą tautiečiams Nepriklausomybės dienos proga, deja taip ir nepaleidome jo į eterį. [Tiesiog kelionės metu neturėjome laiko žaistis su moderniosiomis medijomis – Youtube‘ais, Facebook‘ais, Istagram‘ais, nes kasdien mus užgriūdavo žemiškesnės problemos.]

Lietuvos atkūrimo diena vasario 11 - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Lietuvos atkūrimo diena vasario 11 – Valtininko dienoraštis – autorius: plebejus.com

Į svečius užsuka vakarykštis elektrikas ir pasiūlo nusipirkti akumuliatorius už fantastišką kainą. Kapitonui atėjo apsisprendimo metas, ar investuoti nemenką pinigų sumelę, ar ieškoti kitų variantų? Jis pažadėjo užsukti po darbo ir atvežti baterijas…

Netikėtai mums pagalbos ranką ištiesia kitas kaimynas Denis. Jis geranoriškai paskolina vieną savo akumuliatorių. Pro jo akis nepraslysta mano britų armijos striukė, jis man pasako, kad tai naujas modelis. Denis sako, Denis žino, jis gi buvęs karys. Nusišypso ir išlekia darban.

Oras fantastiškai nuostabus. Gera. Pavasaris. Papietaujame lauke kaip tikri turistai. Makrelės, Atlantinės skumbrės, kaip ir ne būta, gardžiai sulindo „gyvatė“ su juoda duona. Laikas judėti. Nesedėsim gi valtyj visą dieną, tad išsiruošiame į apsipirkimo žygį Bernlin. Reikia pasirūpinti maisto produktais prieš Didyjį Išplaukimą. Trispalvė plėvesuoja pritvirtinta prie valties ir mes išžygiuojam.

gulbė ir valtis - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

gulbė ir valtis – Valtininko dienoraštis – autorius: plebejus.com

Su Jusčiu užsukome į dviračių ir kitų prietaisų krautuvę „Halford“. Paveizėjom į akumuliutorius ir išėjom nieko nepešę. Užsukame į „Lidl‘ą“ pasikrauti šviežių daržovių. Lietuvai tokią atmintiną dieną nepamirštame ir lietuvybės „ambasados“ šiame krašte – pardatuvėlos, kurioj vėl prigriebiame gėrybių iš Tėvynės. Shopping‘as baigtas, lekiame namo – laukti meistrelio, deja jis taip ir nepasirodo…

Prie prieplaukos matome, kaip išdidžiai plėvesuoja mūsų trispalvė virš valties. Nenukabino, o galėjo pikti kaimynai. Prie mūsų prieina viena senjora ir pasiteirauja, kas čia per vėliava? Pravedame trumpą lekciją Kovo 11-tos tema. Pasirodo ji beveik mūsų „kraštietė“, jos tėvukas buvo kilęs iš Ukrainos, o mama iš Lenkijos. Deja, nekalba savo tėvų kalbomis, nes ji gimė Brite.

Lietuvos atkūrimo diena trispalvė - Valtininko dienoraštis - plebejus.com

Lietuvos atkūrimo diena trispalvė – Valtininko dienoraštis – plebejus.com

Po darbų grįžta kaimynas Denis. Pasiteirauja, kaip reikalai? Pasibėdavojame, kad baigėsi dujos. Kaimynėlis paskolina elektrinį virdulį, kad galėtume išsivirti arbatos. Kapitonas padovanoja Deniui televizorių, kurį siūlė man aksčiau, o kam man ta velnio dežė ? XX amžiaus smegenų heroino švirkštas, kai mes jau įjunkę į naują „i-kaifą“, kuriam užtenka tik telefono.

Bet kas svarbiau nei “išplaukimas”?

Jei norite istoriją skaityti nuo pradžių, žvilgtelkit “šūdina pradžia, bet gera pabaiga” Valtininko dienoraštis I, “švinininų kišenių ir perbrinkusių kojų” istorija nupasakota Valtininko dienoraštis II. “Prisvilusį pirmąjį bandymą” išvysite Valtininko dienoraštis III. “Naujoji pradžia” randama Valtininko dienoraštis IV, “be elektros” – Valtininko dienoraštis V.