Norite beprotybės – sudalyvaukite nelegaliame reivo (underground, techno) muzikos vakarėlyje Londone. Šįkart pats dalyvavau, ne tik alus ir midus per barzdą varvėjo, bet ir įspūdžių prisiragavau iki soties. Jau vien tai, kad apie dūzges rašė The Guardian, rodo, kad šis Helouvynas ne eilinis. Prašom – iš pirmų rankų.

Esu toli nuo Lietuvos kuomet tėvynėje žmonės mini Visų Šventųjų dieną bei Vėlines, tad negaliu atsispirti Vakarų šėlstamai Helouvyno beprotybei. Lietuvių gerbiama šventė kadaise kaip ir Helouvynas buvo pagoniška, tačiau vėliau ”privatizuota” katalikų Bažnyčios. Keltiškasis Helouvynas su airiais bei škotais perplaukė Atlantą ir grįžo Europon su naujais apdarais. Mūsų laikais šventė prarado savo sakralumą ir tapo tiesiog komercine bakchanalija. Ir aš pasinėriau į jos malonumus, nes Londone tuo metu vyksta nesuskaičiuojama aibė dūzgių – nuo naminių iki klubinių.

Reivo pasiūlymas, Helouvynas įsisiūbuoja

Draugai pasiūlo nuvaryti į ”reivą” – nelegalų masinį slaptą vakarėlį. Šis britų išradimas pasižymi konspiraciniu momentu – slapta lokacija, kuri yra išslaptinama likus keletai valandų (paskambinus specialiu numeriu) iki šou pradžios. Dažnai taip pat yra mėtomos pėdos – keičiamos vietos arba pateikiamos tik nuorodos, kaip pasiekti galutinį tikslą išvengiant susidūrimo su policija. Patikriname Marko Zuckebergo veidaknygę ir sužinome, kad šou įvyks Londono centre! Dažniausiai šio pobūdžio renginiai vyksta įvairiuose megapolio pakraščiuose, okupuojant nenaudojamas patalpas – sandėlius ar angarus.

Atvykstame į vietą ir mus pasitinka riaušių policijos kordonas. Jie mums pasako, kad vakarėlio nebus – važiuokite namolio!!! Norinčių ”pasitūsinti”, be mūsų, tūkstančiai. Pakviesta buvo 13 000 galvų, 4000 pasakė, kad ateis. Bandome apeiti policiją, bet gatvės užblokuotos. Randame spragą – peršokame tvorą ir pasileidžiame bėgti per Seno Rojaus sodus. Neapseiname be nuostolių, vienam iš mūsiškių policijos reksas grįbžtelį koją, bet jis sėkmingai pasiekia saugią zoną, persivertęs per tvorą.

Patenkame vidun per improvizuotą įėjimą – langą. Lauke esantys mus ”įmeta”, o viduje esantys – mus įtraukia, lyg ugnis malkas krosnyje. Naujų klausytojų kepimo procesas vyksta žaibiškai. Mes viduje – didžėjai suka savo vinylus, šviesos sistemos kala į ritmą.

“Ne viskas auksas, kas auksu tviska”

Užsnūstu, prisipažinsiu nesu didelis tokios muzikos fanatikas. Tiesiog nueinu į šiuos renginius kartais praplėsti savo kultūrinį ratą, čia sutinku įdomių personažų. Kol aš miegu, lauke vyksta riaušės, dega šiukšlinės, šunys loja, policija atakuojama.  Ryte įsiveržia policija ir šokdama haką (maorių karo šokį) žingsnis po žingsnio išstumia ”tusovščikus” laukan.

Pėdinam namolio ir mums kelią pastoja policijos kordonas. Mes jiems žmogiška anglų kalba sakom, kad mums balius baigėsi! Važiuojam namo, bet tie stovi lyg akmeniniai, rūke. Nenori mūsų praleist, nes pakeliuj į mūsų Wauxhall stotį įsikūrusi Džeimso Bondo darbovietė – MI6. Galime gi sukelti pavojų britų saugumui! Viena mergiotė, pacankė, angliokė – erzina policininkus. Kiša savo išmanųjį jiems prie veidų ir deda juos į šuns dienas. Tu, policininke numeris 701, esi velnio išpera, pakalike ar tau ne gėda tarnauti kraugerių valdžiai, tu šuns paute, a? Prieina prie kito, tu, 696 mazgote ir t.t. nuo vieno policajaus prie kito. Nugali bendras britiškas solidarumas. Policija laikosi iš paskutiniųjų ir nesivelia į konfliktą, juk randasi ne tamsioj tarpuvartėj ar mūšio įkarštyj, tiesiog rytiniam miesto centre. Nusprendžia, kad neverta trukdyti jaunuolei išsilieti…

Ir po 15 minučių jie susirenka savo skydus ir išpėdina į savo mikroautobus. Pamaina baigėsi. Mes sėdim traukinyj ir lekiam namo, draugai  informuoja mus, kad apie įvykius jau pranešė media – kas be ko internetas užtvidytas [pričiulbėtas], užveidaknyguotas, TV pateikia pusryčiams karštus vaizdus ir laikraščiuos prie kavos rašo apie MUS. Labiausiai džiaugiasi aišku RT [Russia Today -], sakydama savo zombiams, vo Europoj Londone riaušės, o Rosijoj kaip ramu…

Ne veltui dūzgės pavadintos “Atmatuvynas: atmatų košmaras”, bandant išversti angliškąjį “Scumoween: A Nightmare On Scum”. Po vakarėlio visa gatvė buvo nusėta šiukšlėmis.