Kas tų švenčių nenori švęst? Šventės tikrai nepraleis ši masiškai išpopuliarėjusi mergiotė. Bet šįkart ne apie ją. Sveikiname su Kalėdomis, mielieji! Bet ir ne apie Kalėdas ši istorija. Šįkart – fakyrai ir fejerverkai Londone, golfo laukuos.

Po anarchistinio vakaro išaušta kapitalistinis rytas. Šiandien Londonas sprogs nuo fejerverkų, nors, aišku, ne taip kaip “V Vendettos” finaliniam akorde. Nes atėjo savaitgalis ir žmonės degins Gajaus Fokso (kaip švenčiama ši naktis, skaitykite “Milijono Kaukių Maršas” istoriją) čiūčelas. Esu užprašytas pagelbėti vienoj fejerverkų naktyj golfo laukuos. Metro bildu į Vakarus. Išlipu Sudbury (miesto) Town stotyj ir išžygiuoju į vienadienę darbovietę.

“Prakaitas liejasi laisvai”

Prie golfo klubo pasitinka šeimininkas, kraunantis šakas iš medžių paunksmės džipan. Raportuoju, kad atvykau pagelbėti. Aš ir nesitikėjau ofisinio darbo. Nueinam į “kamurkę”, jo darbo kabinetą. Nusimetu tašę ir striukę su XXI amžiaus žmogaus rankos atauga, išmaniuoju telefonu, kaip kai kurie mano draugai sako. Juk atvažiavau dirbti, t.y poilsiauti nuo metropolio.

Man išduoda pirštines ir kimbu darban. Tampu kroviku. Lyg žinodamas pasiruošiau ūkio darbams. Statybininko kelnės nebijo šakų drėgnumos, o vokiečių Daktaro Martenso kerzai džiaugiasi purvo vonioms. Labiau būtų tikę paprasti auliniai, bet šie batai pirmiausiai buvo sukurti darbui. Ir aš juos dažnai naudoju pagal paskirtį, o ne tik kaip madisto detalę. Tiesa, iš pradžių juos daugiausiai nešiojo namų šeimininkės, lyg kokius labutinus, kaliošų turtingus giminaičius. Pasikraunam džipą medinėms gamtos gėrybėms ir išbildam į golfo laukus. Už šimto metrų pasiekiame nuošalią vietelę, kurioj jau pūpso trijų metrų šakų kalnelis, būsimasis laužas – vienas iš šventės atributų.

Prakaitas liejasi laisvai! Ir prisimenu savo gimtąjį kaimą, kaip važiuodavau iš miesto į bulviakasį ir visas praleistas vasaras, kuomet ten būdavau deportuojamas. Tą gaivų gamtos alsavimą, be automobilių triukšmo. Metropolio gyventojai mane supras kas tai yra. Darbuojamies iš peties, prisijungia šeimininko brolis, darbas paspartėja. Atvyksta jis su mažyčiu šuneliu, kuris vargšelis tikras dėmesio sekėjas. Bet tas man netrukdo!

“Ir prisimenu savo gimtąjį kaimą, kaip važiuodavau iš miesto į bulviakasį ir visas praleistas vasaras, kuomet ten būdavau deportuojamas” – Airidas Vainoras

Pasirodo ir viena iš šventės organizatorių panelė Aistė. Mes abu administratoriai [turizmo administratoriai], pažįstami nuo koledžo laikų. Sako, negaliu prisiskambint tau. Paaiškinau, kad buvau pasinėręs darban. Pietų pertraukėlė. Po darbo, iš rankinės išsitraukiu savo pietus užgerdamas kava. Pasisotinęs vėl atsiduodu darbui. Ir tampu jos dešiniąja ranka.

Padedu vietiniams nepaliečiams (taip, žmonėms iš Nepalo) pastatyti lauko pavėsinę nuo lietaus. Jie šventės dalyvius maitins ir girdys. Laukan išridename lauko virtuvę su burgeriais, bulvytėmis, kinietiškais makaronais bei šilta sriuba. Laukiu “sūnaus”, gero bičiulio, kuris šį vakarą su savo draugais atliks ugnies pasirodymus. Organizatorė man įteikia šviečiančią liemenę – oficialiai tampu vienu iš renginio darbuotojų. Prisimenu studentavimo laikus, kuomet aš atlikdavau panašias roles, ech kaip seniai aš buvau savanoriu.

Ugnies meistrė – vaikų kerėtoja

Atvyksta “sūnus”, vėliau ir kiti “fakyrai”, tarp kurių, pasirodo, ir sena mano pažįstama, lanko sukėja Greta su savo draugu. Komanda ruošiasi, publika po truputį renkasi. Greta praktikuojasi su lanku, “sūnus” atidirbinėja Maiklo Džeksono mėnulio eiseną. Vėluodami po truputį renkasi žmonės – šeimos su vaikais, senjorai. Ugnies meistrai, savo pasirodymu užveda publiką. Vaikučiai ploja katučių ir aikčioja iš nuostabos, aptarinėdami šou elementus, kaip tikri  x-faktoriaus teisėjai. O jūsų nuolankusis tarnas tampa operatoriumi Kipsu, fiksuojančiu magiškąjį šou.

Po pasirodymo merginoms gimsta moteriškas verslo planas ir Greta tampa vaikučių makiažistė. Tarp pasirodymų, pertraukų metu, nusidriekia jaunujų damų eilė prie ofiso. Kai kurios leidžiasi į ašaras nesulaukdamos savo eilės, bet tas greitai yra išsprendžiama ir visi happy.

Viršininkė pasirūpina savo komanda ir mes gauname karštąjį davinį. Greitai suvirškinu savo burgerį, vėliau kolegos nepaliečiai pavaišina vegetariška sriuba. Prisigerini prie kolektyvo, valgai kaip Užkalnis. Vienas iš šventės šeimininkų per mikrofoną anonsuoja apie egzotiškojo futgolfo [golfo ir futbolo mišinys] rungtis. Entuziastų neatsiranda per daugiausiai, juk jie atėjo pažiūrėt šviesų. Vėliau vyksta loterija ir išaiškėja golfo rungties nugalėtojas. Susirinko vietinė bendruomenė, sako buvo svečių net ir iš savivaldybės. Jaučiuosi kaip kaimo gegužinėj, žinot tokioj kaimo šventėj, kur visi visus pažįsta ir mėgaujasi kartu bendra šventės atmosfera.

Fakyrai ir Fejerverkai Londone

Po dar vieno ugnies šou, žiūrovai jau pasiruošę pagrindiniam vakaro akcentui – fejerverkams!!! Ir visi nužygiuoja į apžvalgos aikštelę. Atsiveria nuostabi Londono panorama – nuo Wembley stadiono, London Eye iki manųjų Crystal Palace “Eifelio” bokštų. Vyrukai iš Sidabrinių fejerverkų kompanijos pradeda savo darbą. Fotografuoju, kol galiausiai miršta telefono baterija ir tampu laisvu… Išsitiesiu ant žolės. Tiesiog mėgaujuosi vaizdu ir nebestabdau akimirkos žavingos. Gėriuosi, kaip pinigai paleidžiami oran, krenta neapčiuopiamu konfeti, dulkėmis, kurių mes negalim net paliesti.

Vaikų Džiaugsmas - Fakyrai ir Fejerverkai Londone - plebėjus.com

Vaikų Džiaugsmas – Fakyrai ir Fejerverkai Londone – plebėjus.com

Pasibaigus šou, dauguma publikos dingsta. Anonsuoju paskutinį ugnies pasirodymą, juo aišku susidomi jauniausieji šventės dalyviai. Atlieku apsaugininko rolę šį kartą, kad vaikai neprieitų arti prie pavojaus. Jūsų ištikimas tarnas taip pat užsuka ugnies ratus. “Fakyrė” Greta nugesina ugnį ją prarydama, jaunieji žiūrovai lieka be žado.

Kavinėje pasilieka tik vietiniai, ramiai sau vakarojantys (ne)eilinę dieną. Aplinkinių rajonų gyventojai išvyksta namolio. Gaila, šį kartą nebuvo lietuvių bendruomenės atstovų. Bet gegužinė pavyko, ačiū Die mūsų neaplankė lietus, susirinko net 500 žmonių, o tai jau pusė Papilės. Manau, pirmas blynas neprisvilo – grupiokė sklandžiai surezgė vakaronę. Na taip, žinau, mes esam iš švogerių krašto ir emigracijoj nepamirštam savo šaknų, vienas kitam padėdami. O laužas taip ir nebuvo pakurtas, bet žinau, kad kroviau jį ne veltui, gal jį supleškins per Naujus.

Tad jei gyvenat Vakarų Londone ir norit palošti golfą ar išmėgint  naują žaidimą – futgolfą arba tiesiog pabėgti nuo megapolio triukšmo, užsukit į Horsenden Hill golfo klubą. Juos rasite visagaliame feisbuke.

Na o jei susidomėjot “fakyrais” ir norit pasikviest į savo vakarėlį, duokit man žinot, pradiuseris jūsų paslaugoms 🙂