Rūkau prie Pen, kaip sakoma Pensilvanijos stoties, ir akys sustoja ties masažo reklama – po šimts! Matau ryškiai šviečiančias neono šviesas languose, be jokios abejonės – tai viešnamis. Galbūt Selindžeris matė tas pačias, velniai žino, kur jo personažas Kolfieldas lankės tadais.

Kadangi planas apvažiuoti valstijas autombiliu senų seniausiai žlugęs, priėmiau sprendimą keliauti traukiniu. Čia Amtrak Jums padės įgyvendinti svajonę – tik £469 ir Valstijos po Jūsų kojomis! Ir kaip visada nemalonusis “nereikšmingas” priedas, parašytas mažomis raidelėmis – bet tik 30 dienų ir tik 12-kai kelionių. Kadaise buvo aukso amžius (iki 2008m.), kuomet nelimituotai galėjai bastytis po šalį plieno keliais. Laikai keičiasi.

Būnant šalyj ir neaplankyti sostinės – tai jau nuodėmė, net jei tai būtų Kambera. Per keturias valandas greituolis traukinys, na ne samurajų raketa, bet su wi-fi ( o ko daugiau reikia XXI amžiaus žmogui, a?), jus nuveš Washingtonan. Jos traukinių stotis Union alsuoja prabanga, palyginus su skurdžia Pensilvanija Niujorke.

Sostinėj tyluma, juk naktis. Amerikietiška Roma, viena iš seniausių Washingtono pravardžių, ne ką didesnė už Vilnių gerais laikais, su 672 tūkstančių gyventojų. Vienoj gatvelėj šviesoforas skaičiuoja laiką – pereikit gatvę per 40 sekundžių 3 metrų distanciją – mirkčioja jis pėstiesiems 🙂 Gatvės plačios ir švarios – maloniai nustebina akį. Tikriausiai čia nėra parazituojančių žmogėnų.

Kapitolijus remonte, jūs gi matot per CNN. Baltieji rūmai ramūs, Obama saugiai miega saugomas Slaptosios Tarnybos [Secret Service], taip tiesiai šviesiai užrašyta ant jų ”kurtkių” ir auto. Priešais žmogėnas palatkėj protestuoja nebyliai prieš branduolinį ginklą. Makdake [t.y McDonald’s] pusryčiauja visokio plauko policininkai, spec. tarnybų pareigūnai ir benamiai. Kaip sakant socialinė tolerancija.

“Tie mūsų šventieji amerikietiški primityvai Vašingtone planuoja to-les-nius nepatogumus…” Dž.Keruakas [Kelyje]

bet

“Alus yra įrodymas, kad Dievas mus myli ir nori, kad mes būtume laimingi”. B.Franklinas

Washington’as pilnas įvairių memorialų, muziejų bei kitų ikoninių pastatų, kuriuos jūs atpažinsite, jei gyvenime kada nors laikėte rankoj dolerius. Sostinėj, žmonės sako, daug nemokamų muziejų, o tas taip reta kapitalistiniam pasaulyj. Tačiau tenka tiesiog pražirgliuoti miestą ir koncervuoti akimirkas telefonu.

DSC_0780 (1280x720)

Lincoln Memorial Reflecting Pool

Laikas pasipildyti maisto atsargas. Jei norit pigiai apsiprekint – ”Aldi” jums padės. Krautuvė randasi tolėliau nuo centriuko, rajone, polit(ne)korektiškai sakant gete. Tiesa, prieš žengiant į parduotuvę, jūsų mandagiai gali paprašyti palikt kuprinę ar rankinę. Į prekių vėžimaitį teks įkišti ”kvorterį” – 25 centus, ši praktika sukelia nuostabą JAV gyventojams ir žinoma jūs atgausite juos atgal kaip ir Europoj. Užtat prekių kainos ”Aldi” nurodytos ”teisingos”, t.y. tiek kiek jūs iš tikro mokėsite. Nes Amerikoj dažniausiai parduotuvėse – VISOS PREKIŲ KAINOS NURODYTOS BE MOKESČIŲ ir jei gudrus pats susiskaičiuok, kiek kas iš tikro kainuoja – MUS PASAULIO PILIEČIUS TAI UŽKNISA, kaip Britanijoj du čiaupai kriauklėj.

Ateina laikas, kuomet tenka palikti jaunuolį Washington’ą ir lėkt kurortan į pietus – į šiltus kraštus. Kelionė iš sostinės valstybiniu traukinuku iki Amerikietiškos Palangos, visam pasauliuj žinomos kaip MIAMI, ne, ne Marijampolės, užtrunka pusantros paros. Tai tik juokingi 1689 kilometrai. Valstija keičia valstiją, lyg šokiuose merginos – Virga, Karolina Š, Karolina P, Džordža ir gelelė Florida karščiausia iš visų. Pro langą stebiu jų vaikus – Ričmondą, Petersburgą, Selmą, Diloną, Florenciją, Palatką, Žiemos Parką, Orlandą – miestus, miesteliūkščius. Traukinys nugrybauja pagal grafiką į Tampą – išmest ir paimti naujų keleivių. Išlipu laukan ir atsiduriu vasaroj, manosios smegenys negali pripažinti, kad Gruodis dabar.

Traukinys bilda atgalios, iš kur ką tik atvažiavom. Įsukam į miestuką simboliniu pavadinimu – Žiemos Prieglauda (Winter Haven) ir judam link galutinio taško, pralėkdami Holywoodą, na žinoma ne šitą, apie kurį jūs pagalvojot.

Tai buvo antra kelionės stotelė po “Niujorko Times Square niekas filmų nefilmuoja”. Kitą savaitę laukia “Majamis kaip Palanga, tik kad čia vasara niekada nesibaigia”.